• Adaptivní tempomat
 • Adaptivní tempomat (ACC) s detektorem bezpečné vzdálenosti

  Adaptivní tempomat (ACC) je systém samočinné regulace rychlosti jízdy, který monitoruje provoz před vaším vozem za pomoci radaru. Stejně jako obyčejný tempomat vám umožňuje zvolit si a poté samočinně udržovat rychlost jízdy. Zachytí-li však radar jiné vozidlo, váš Ford automaticky zpomalí tak, aby zůstala zachována bezpečná vzdálenost. Jakmile se silnice uvolní, systém opět automaticky akceleruje na zvolenou rychlost, kterou lze nastavit v rozsahu 25 až 185 km/h (u nové generace 30-200 km/h)*. Součástí adaptivního tempomatu je rovněž detektor bezpečné vzdálenosti, který vás upozorní, pokud se dostanete příliš blízko k vozidlu jedoucímu před vámi.

  *Systém ACC nedokáže zabránit střetům se stacionárními objekty.


 • LED světlomety
 • Adaptivní LED světlomety

  Adaptivní LED světlomety jsou v tomto segmentu prvenstvím značky Ford. Světla jsou tvořena skupinou LED diod, nahrazující tradiční halogenové světlomety. LED diody poskytují velmi přesný tvar paprsku a vydávají intenzivně jasné a přirozené světlo. Adaptivní LED světlomety Ford toho ale umí mnohem víc než okouzlit na pohled. Sledují totiž vozovku přesně podle toho, jak otáčíte volantem nebo jak rychle zrovna jedete. Tím vám zajišťují dokonalou viditelnost. Světlomety tak pomáhají řidiči identifikovat různé předměty a zvyšují tak bezpečnost při jízdě v noci.


 • Parkovací asistent
 • Aktivní parkovací asistent

  Váš Ford se sám navede do parkovacích mezer o velikosti odpovídající pouhému 1,2násobku jeho délky. Aktivní parkovací asistent nejprve za pomoci senzorů vyhledá dostatečně velké místo a poté do něj zajede. Na vás zůstane jen obsluha pedálů a řadicí páky. Celým manévrem vás provází vizuální i akustické signály, zatímco auto zaparkuje v podstatě samo. Vylepšený parkovací asistent, dostupný u nových modelů, navíc umí zaparkovat nejen podélně, ale i příčně.


 • Automatické dálkové světlomety
 • Automatické přepínání dálkových světel

  Tato důmyslná pomůcka pro noční jízdy, která funguje v kombinaci s automatickými světlomety, dočasně přepne vaše dálková světla na potkávací, pokud vpředu zaznamená jiné vozidlo. Poté se opět samočinně vrátí k dálkovým světlům. Skvělý nápad, který usnadňuje a zpříjemňuje jízdu v noci.


 • Ford Emergency Assist
 • Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist**

  Pokud by došlo k dopravní nehodě spojené s aktivaci airbagů, použije tato technologie (součást systému SYNC) váš mobilní telefon k automatickému telefonátu na linku tísňového volání a předání informací o vaší poloze v jazyce země, ve které se právě nacházíte (včetně češtiny).

  **Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist je v současnosti využitelná ve 30 zemích Evropy. Tato funkce je aktivní, je-li připojen kompatibilní mobilní telefon. Uvede se v činnost aktivací airbagu (s výjimkou kolenních airbagů), nebo když systém registruje náraz doprovázen bezpečnostním přerušením přívodu paliva. Textové funkce a funkce automatického nouzového volání Emergency Assist nejsou podporovány ve všech evropských jazycích.


 • Ford Easy Fuel
 • Systém Ford Easy-Fuel pro bezpečnější tankování

  S tímto systémem je již prakticky vyloučeno, abyste natankovali nesprávné palivo, protože špatná pistole jednoduše neprojde hrdlem nádrže. A protože je systém Ford Easy-Fuel bezvíčkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem.


 • Ford MyKey
 • Ford MyKey

  Umožňuje nastavit maximální rychlost vozu, upozornění na zapnutí bezpečnostních pásů a dokonce i omezit hlasitost audio systému. Vynikající pomůcka, pokud svůj automobil půjčujete např. dospělým dětem či jinému členu domácnosti.


 • SYNC 3
 • Systém FORD SYNC

  Systém SYNC umožňuje uskutečňovat telefonní hovory a ovládat audio systém vozu hlasovými povely. Systém SYNC dokáže dokonce nahlas přečíst příchozí SMS zprávy, takže můžete ponechat ruce na volantu a sledovat vozovku. Navíc díky nové generaci systému SYNC 3 můžete bezdrátově propojit váš mobilní telefon s palubním systémem. Hudbu, telefon, navigační systém a klimatizaci lze ovládat jednoduchými hlasovými pokyny nebo přes barevnou dotykovou obrazovku (na níž si můžete také prohlížet obrázky). Systém Ford SYNC 3 vyhledá restaurace v okolí a můžete jej ovládat i hlasově v českém jazyce. Nabídne pomoc průvodce Michelin a umožní rovnou do restaurace zavolat a zarezervovat si stůl. Součástí systému je i funkce Emergency Assist (automatické nouzové volání). Tato funkce je dostupná ve světových jazycích.


 • Vyhřívané čelní sklo
 • Vyhřívané čelní sklo

  I v mrazivých ránech budete moci rychle vyrazit na cestu. Stačí jediným dotykem tlačítka aktivovat topné prvky v čelním okně a led či kondenzovaná vlhkost zmizí během několika sekund.